TR|EN
Actual Content
Newsletter
Steelpro 2021
Çelik Köprü 2022
Casp 2022
EUROCORR
Çelik Yapılar Extra
Tevfik Seno Arda Lisesi
Publications > Çelik Yapılar
Sayı: 21 - Kasım 2009

Editör


Yine bir özel Sayı ile çıkıyoruz...
Yine bir özel Sayı ile çıkıyoruz. Bu sayının özelliği: Türk Yapısal Çelik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI’nın Avrupa Yapısal Çelik Birliği ECCS’in 2009-2010 Dönem Başkanı olması elbette.

Haber


ECCS Başkanlığı Türkiye'de
18 Eylül 2009 Cuma günü İspanya’nın Barselona kentinde mutluluk ve onur veren bir tören yaşandı: Avrupa Yapısal Çelik Birliği (European Convention for Constructional Steelwork) (ECCS) Başkanlığı devir teslim töreni. Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) Başkanı Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI, ECCS Dönem Başkanlığı’nı İspanya Yapısal Çelik Derneği (ASCEM) Başkanı Joan Delriu Real’den devraldı.
ECCS, TUCSA VE Barselona...
Avrupa Yapısal Çelik Birliği-ECCS Genel Kurul Toplantısı ve Kongresi 16-18 Eylül 2009 tarihleri arasında İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleştirildi.
TUCSA 2001-2009
TUCSA'nın 2001-2009 yılları arasındaki faaliyetlerinin kısa bir kronolojik dökümü...

Yarışma


ÇELYÖK Öğrenci Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
Çelik Yapıların önem ve özelliğine dikkat çekmek, Türkiye’de ulusal ve uluslararası standartlara uygun çelik yapı kullanımının gelişmesine ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, meslek hayatında çelikle iç içe olacak öğrencilere çeliğin sevilecek yanlarını göstermek amacıyla Türk Yapısal Çelik Derneği Çelik Yapılar Öğrenci Kulübü-ÇELYÖK tarafından organize edilen “Çelik Yapılar” konulu Öğrenci Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.
ECCS Çelik Yapı Tasaırım Ödülleri 2009
ECCS Çelik Yapı Tasaırım Ödülleri 2009 ödül alan ülkeler ve projeler...

Söyleşi


Türk Yapısal Çelik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI: “HAYATTAKİ EN BÜYÜK ŞANSIM, AİLEM VE DERNEK”
Yapısal Çelik Sektörünün Türkiye’deki tek kuruluşu Türk Yapısal Çelik Derneği’nin 2001 yılından beri Yönetim Kurulu Başkanısınız. Sektörün dünyadaki en üst kuruluşu Avrupa Yapısal Çelik Birliği’nin de 2009-2010 yılı Dönem Başkanı seçildiniz. Böylece hem yurtiçinde, hem de yurtdışında Yapısal Çelik Sektörü’nün yıldızı oldunuz. Öncelikle sizi gönülden kutluyoruz. Bu bir başarı öyküsü...

Summaries


ÇELYÖK Student Photographic Competition Results
The student photographic competition on Steel Structures organized by ÇELYÖK, the TUCSA-Steel Structure Student Club, in order to draw attention to the importance and quality of Steel Structures, to contribute to the development and expantion of steel structure utilization in accordance with national and international standards in Turkey, and to introduce the most admirable aspects of steel to those students who will be working with it in their future careers, has culminated.
ECCS Leadership Comes to Turkey
On Friday September 18, 2009 a prestigious and happy ceromony took place: The handing over ceremony of the European Convention for Constructional Steelwork (ECCS) Leadership. TUCSA Chair Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI replaced Spain s ASCEM Chair Joan Delriu Real as the ECCS Chair for the next period. Prof. Yard1mc1 in her address expressed that every establishment from time to time takes stock and this was to be observed in ECCS s vision, aims, and targets to be with the current world conjunture during her time as its Chairwoman.
TUCSA Administrative Board President Prof. Dr. Nesrin Yardımcı: "My family and the association are my fortunes"
You have been the president of TUCSA, the only comprehensive establishment of Structural Steel sector in Turkey, since 2001, and the elected Chair for the 2009-2010 term in the global establishment ECCS. Thus becoming the star of the national and international Structural Steel Sector. We congragulate you wholeheartedly. This is a success story...
TUCSA 2001-2009
TUCSA's chronology between 2001-2009

Yine bir özel Sayı ile çıkıyoruz...

Yine bir özel Sayı ile çıkıyoruz. Bu sayının özelliği: Türk Yapısal Çelik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI’nın Avrupa Yapısal Çelik Birliği ECCS’in 2009-2010 Dönem Başkanı olması elbette. Ama sadece tek bir konu değil amaçlanan, bu onuru Türkiye’ye kazandıran TUCSA Başkanı Prof. Dr. YARDIMCI nın TUCSA Başkanlığına seçildiği 2001 yılından bu yana geçen süre içindeki TUCSA’nın serüveni, gelişimini de sunmak istedik beraberinde...

Nostalji keyfi yaşadık bu sayıyla birlikte. Yıllar yıllar öncesine gittik hep birlikte. Fotoraflarımızı çıkardık ortaya, kayda aldığımız görüntüleri izledik kare kare. Neler neler yapılmış, nasıl gerçekleştirilmiş, kimler destek olmuş, nerelere gidilmiş döktük önümüze... Keyifle gülümseyerek derledik bunları, mutlu olduk, sizlerle paylaştık.

Sonuçta elinizde tuttuğunuz dergi, 2001 yılından beri Türk Yapısal Çelik Derneği Başkanlığını büyük bir onurla taşıyan ve oluşturduğu ekiple derneği hak ettiği yerlere taşımak için çaba gösteren Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI nın “Başarı Öyküsünü” içeriyor.

Saygılarımızla sunuyoruz, işte 2001’den 2009’a TUCSA...
© 2014 - Turkish Constructional Steelwork Associaton